Meniu Uždaryti

Unikali prakartėlė Leliūnų koplyčioje

Šv. Kalėdos yra ypatinga šventė, kurią siejame su širdžių šiluma, džiaugsmu, bendravimu. Žmonės susitelkia į džiaugsmingas emocijas, tampa solidaresni ir kuriantys ypatingą atmosferą.
2022 m. pabaigoje Leliūnų šv. Juozapo parapijos klebonas kunigas Andrius Šukys globos namų bendruomenei pasiūlė 2023 m. Kalėdoms Leliūnų koplyčioje įrengti prakartėlę. Šiek tiek bauginantis ir keliantis daug iššūkių pasiūlymas Įstaigos bendruomenei tapo prasminga užduotimi.
Globos namų bendruomenė, tausodama gamtą, dekoracijas kūrė iš antrinių žaliavų. Įvairaus dydžio žibintai (apipinti stiklainiai), angelai, debesys… Gimus kūdikėliui Jėzui, elektros nebuvo, buvo naudojami žibintai. Ši dekoracija prisideda prie Kalėdinės nuotaikos
pakylėjimo bei teikia jaukumo. Dangus juodas – daug mažų žvaigždučių ir didžiausia šviečianti Šiaurinė žvaigždė. Dangų supa debesėliai ir šviečiantys angelai, įsiliejantys į žibintų dermę. Samanų kamuoliai, apvyti apynių stiebais, simbolizuoja žemę, žalumą, žmogaus būtį. Gruodis – žiemos mėnuo, o žiemą turi būti sniego – todėl pagrindas baltas.
Šienas! Koks tvartas be šieno?! Šieno kvapas jaučiamas vos įėjus į prakartėlės teritoriją.
Skip to content